Vitex jahňací

 (Vitex agnus castus) 

Je osvedčeným liekom pri endometrióze, slúži ako  prevencia vaječníkových cýst rôzneho typu a pomáha pri liečbe hormonálnej nerovnováhy u žien. 

Upravuje nepravidelnú menštruáciu a odstraňuje :-)  PMS.

Používa sa tiež pri ženskej neplodnosti, preventívne u pacientiek s nízkou hladinou progesteronu, pri popôrodnom  krvácaní, napomáha pri odloúčení placenty, zvyšuje laktáciu (tvorbu materského mlieka) .

Lieči fibrózne cysty v prsníkoch. U mužov brzdí nezhubné zdurenie prostaty a znižuje ich sexuálnu aktivitu. Používa sa aj pri liečbe akné, nervozity, rozladenosti, demencie, zhoršeného trávenia, reumatických chorôb a zápalov.

Denná dávka tinktúry je 40 kvapiek , doporučuje sa podávať nalačno, resp. medzi jedlami rozdelenádo 3-4 dávok.

Návod na výrobu tinktúry 

objednaj si semeno vitexu tu

https://www.predajbylin.sk/vitex_jahnaci_semeno/index.html

kúp si fľašku 40% alkoholu a do nej nasyp semeno a do 2/3, po 14 dní pretrepávaj, drž v tme. Potom preceď cez husté sitko zas do sklenenej fľaše. 

Na začiatku by se mal piť od menštuácie do ovulácie 3x denne  10kv, po ovulácii stačí 1x.

:-) s pridanou úpravou stravovania a s dostatočným pitným režimom

Kompletné zdravotné účinky Švédskych kvapiek podľa Márie Treben

Keďže kvapky obsahujú 40% alkoholu, tak sa odporúča pri vnútornom použití ich rozriediť v horúcom čaji. Užívať mimo mlieka a mliečneho jedla minimálne 1 hodinu.

Ten, kto pravidelne užíva zavčasu ráno a navečer tieto kvapky, nepotrebuje nijaký iný liek, lebo švédske byliny posilňujú telo, osviežujú nervy a krv, odstraňujú trasenie rúk a nôh. Skrátka, zbavujú všetkých chorôb. Telo zostáva pružné, tvár mladá a pekná.

  • Keď ich vdychujeme alebo šnupeme, navlhčujeme krčné stavce alebo prikladáme nimi navlhčené plátno na hlavu, zaháňajú bolesť a závraty, posilňujú pamäť a mozog.
  • Liečia kiahne a vyrážky všetkého druhu, aj chrasty v nose alebo inde na tele, keď ich často a dobre navlhčujeme.
  •  Pri bolestiach zubov dáme do trošky vody plnú polievkovú lyžicu kvapiek a chvíľu tekutinu podržíme v ústach, alebo navlhčíme boliaci zub vatovou tyčinkou namočenou v kvapkách. Bolesť sa stratí a hnisanie prestane.
  • Pľuzgiere na jazyku alebo iné poškodenia natreté týmito kvapkami sa v krátkom čase vyliečia.
  • Keď je natoľko zapálené alebo boľavé hrdlo, že nevieme jesť, ani prehltnúť kvapalinu, užívame ráno, na obed a večer kvapky, a to tak, že ich pomaly púšťame dolu hrdlom. Utišujú zápaly a liečia hltan.
  • Ak trpíme na žalúdočné kŕče, pri záchvate užívame jednu polievkovú lyžicu v teplom mätovom čaji.
  • Pri kolikách užívame tri polievkové lyžice, pomaly jednu za druhou v teplom čaji zo sladkého drievka. Čoskoro pocítime úľavu.  Ak niekomu nechutí jesť, vrátia mu stratenú chuť do jedenia, keď zle trávi a neudrží potravu, pri črevnej chrípke.
  • Po užití kvapiek sa rozptýlia vetry v tele, pečeň sa ochladzuje a mierni všetky bolesti žalúdka a vnútorností, uvoľní sa aj zápcha. Pozor, vyššie dávky môžu mať preháňavý účinok!
  • Pomáhajú pri bolestiach žlčníka. Treba užívať zavčas rána a navečer po jednej polievkovej lyžici kvapiek a na noc si prikladať obklady, a čoskoro zmiznú všetky bolesti.
  •  Pri vodnatieľke / nahromadenie tekutín obyčajne v brušnej dutine /užívame šesť týždňov zavčasu ráno a večer po jednej plnej polievkovej lyžici kvapiek v bielom víne.
  • Pri bolestiach v ušiach a šumení v ušiach / tinitus /sa navlhčí vata a vloží do ucha. Kvapky sú veľmi účinné a opäť vracajú stratený sluch.
  • Keď má žena bolesti maternice, podáva sa jej tri dni zavčasu ráno plná polievková lyžica kvapiek v červenom víne, po pol hodine sa trochu poprechádza a potom sa môže naraňajkovať, nesmie však piť mlieko. Po mlieku sa kvapky nemajú užívať!
  • Ak sa po pôrode zapália prsné bradavky, priložené navlhčené plátenko rýchlo pomôže.
  • Zaháňajú detské kiahne. Dieťaťu podávame kvapky podľa veku, zriedené vodou. Keď kiahne usychajú, navlhčujeme ich častejšie kvapkami, vtedy nezostanú žiadne jazvy.
  • Slúžia deťom i dospelým na vyháňanie črevných parazitov, dokonca aj pásomnice, len treba kvapky dávkovať podľa veku. Navlhčíme nimi šatku, priviažeme na pupok a stále udržiavame vlhkú.
  • Ťažkosti pri žltačke  prejdú, keď užívame trikrát denne polievkovú lyžicu kvapiek a na opuchnutú pečeň dávame obklady.
  •  Liečia hemoroidy, liečia obličky, bez ďalšej kúry odvádzajú hypochondrické tekutiny z tela, odstraňujú melanchóliu a depresie, upravujú chuť do jedenia a trávenie.
  •  Použitím tohto prostriedku sa zaháňa aj tichý zrádnik (epilepsia), takže časom prestane.
  • Keď žena stratila pravidelné mesačné krvácanie, alebo je prisilné, nech kvapky užíva tri dni a opakuje to dvadsať ráz. To, čo bolo prisilné, kvapky utišujú, čo prislabé, vyrovnávajú. menštruácia
  • Tento prostriedok pomáha aj pri bielotoku / kvasinkový výtok /.
  • Liečia ochrnutie, pôsobia proti závratom a nevoľnosti.
  •  Liečia aj osýpky a ružu.
  •  Ak má niekto horúčku, je rozpálený alebo má zimnicu a je celkom slabý, podávame mu jednu polievkovú lyžicu kvapiek. Ak si nezaťažil organizmus inými liekmi, veľmi rýchlo príde k sebe, pulz sa znormalizuje a nech bola horúčka čo aká vysoká, chorému bude čoskoro lepšie.
  •  Kvapky liečia aj rakovinu, zastarané kiahnebradavice a popraskané ruky. Keď sú rany staré a hnisavé, alebo rastie na nich živé mäso, všetko vymyjeme bielym vínom a priložíme plátenko navlhčené v kvapkách. Odstraňujú nádory a bolesti, hoja živé mäso a rany.
  •  Bez nebezpečenstva vyliečia všetky rany, či už sečné, alebo bodné, keď sa častejšie navlhčia kvapkami. Plátenko navlhčíme kvapkami a priložíme na ranu. Zakrátko zmiznú bolesti, odstráni sa aj zápal a hnis a vyliečia sa aj zastarané rany, spôsobené strelnou zbraňou. Ak sú v tele diery, vstrekneme do rán, ktoré sa nemusia vopred bezpodmienečne vyčistiť, kvapky. Keď budeme často prikladať navlhčené plátenko, rany sa v krátkom čase zahoja.
  • Vyliečia všetky fistuly / zapálené zľazy /, aj keď sa zdali nevyliečiteľné, alebo aj keby boli staré.
  • Vyliečia všetky popáleniny, či už od ohňa, horúcej vody, alebo masti, keď sa usilovne navlhčujú. Nevytvoria sa pľuzgiere, odstránia sa zápaly, dokonca aj hnisavé pľuzgiere bez stopy zmiznú.
  • Poslúžia proti hrčiam a škvrnám, či už sú od nárazu, alebo úderu.
  • Ak je niekto chudokrvný, kvapky mu vrátia stratenú farbu, keď ich bude užívať určitý čas vždy ráno. Prečisťujú krv, vytvárajú novú a podporujú krvný obeh. Natierať kŕčové žilymodriny.
  • Zbavujú reumatických bolestí rúk a nôh, keď ich užívame ráno a večer a obklad  na boľavé miesta.
  • Liečia omrznuté ruky a nohy, aj otvorené rany. Čo najčastejšie, najmä v noci, treba prikladať navlhčené plátenko.
  •  Na kurie oká treba prikladať navlhčenú vatu a udržiavať boľavé miesta vždy vlhké. Po troch dňoch samy odpadnú, alebo sa dajú bezbolestne vylúpnuť.
  •  Liečia aj uhryznutie besným psom a inými zvieratami; kvapky sa užívajú vnútorne, pretože liečia a ničia všetky jedy. Na ranu prikladáme navlhčené plátienko.
  •  Kto nemôže v noci dobre spávať, nech užije pred spaním tieto kvapky. Pri nespavosti nervového pôvodu treba priložiť plátenko navlhčené v zriedených kvapkách na srdce.
  •  SPÔSOBY POUŽITIA

Vnútorne

Preventívne sa užíva podľa údajov v Starom rukopise vždy ráno a večer jedna čajová lyžička zriedených kvapiek.                Pri nevoľnosti každého druhu tri čajové lyžičky. Pri zhubných (rakovinových) chorobách 2 až 3 polievkové lyžice denne nasledujúcim spôsobom: 1 polievková lyžica sa zriedi 1/8 litra bylinného čaju, rozdelí sa napoly, jedna časť sa vypije pol hodiny pred jedlom a druhá pol hodiny po jedle.

Obklady

Podľa veľkosti ošetrovaného miesta sa vezme menší alebo väčší kus vaty, navlhčí sa Švédskymi kvapkami a priloží na postihnuté miesto, ktoré vopred natrieme bravčovou alebo nechtíkovou masťou. Na to priložíme igelit, aby sa nezašpinila bielizeň. Iba potom ovinieme šatkou alebo obväzom. Obklad necháme pôsobiť podľa druhu choroby dve až štyri hodiny. Ak to pacient znáša, môžeme ho ponechať aj na noc. Keď obklad odstránime, pokožku umyjeme roztokom sody bic v teplej vode. Ak sa napriek tomu citlivým osobám pokožka podráždi, treba obklady nechať pôsobiť kratší čas, alebo ich prikladať s prestávkami. Alergickým osobám nedáme na choré miesto igelit, len ho obviažme šatkou. V žiadnom prípade nesmieme zabudnúť pokožku namastiť. Ak sa predsa urobia svrbiace vyrážky, treba použiť nechtíkovú masť.

 

 

 

Informácie čerpané zo stránky 

https://www.polanatea.sk/%C3%BA%C4%8Dinky-%C5%9Bv%C3%A9dskych-kvapiek

a doplnené z vlastnej skusenosti a skúseností mojich klientov.

Menštruačný kalíšok MeLuna

MeLuna je prvý menštruačný kalíšok nemeckej výroby. Je vyrobený z TPE (termoplastický elastomer), je to materiál, z ktorého sa vyrábajú napríklad aj detské cumlíky. 
Kalíšok MeLuna Vám ponúkame v štyroch atraktívnych farebných variantách - vo fialovej, červenej, tyrkysovej a ružovej. Vybrať si môžete nielen z rôznych veľkostí, ale aj z troch variánt uľahčujúcich vyberanie kalíška - kalíšok s klasickou stopkou, kalíšok zakončený guľôčkou alebo kalíšok zakončený očkom.
MeLuna má úplne hladký vnútorný povrch a plnú stopku, čo uľahčuje čistenie. Na spodnej časti kalíška sú ryhy pre ľahšie vyberanie. 

 

MeLuna sa vyrába v troch rôznych veľkostiach:

Veľkosť S je malý kalíšok určený pre dievčatá a mladé ženy, ktoré ešte nerodili a majú slabšiu menštruáciu. Má priemer 38 mm a dĺžku 45 mm, obsah kalíška je 10-23 ml. Tento kalíšok je aj mäkkší než ďalšie dva typy. 

Veľkosť M je určená pre všetky ženy, ktoré už nerodili a pre tie, ktoré majú normálne silnú menštruáciu. Má priemer 41 mm a dĺžku 48 mm, obsah kalíška je 20-28 ml. 

Veľkosť L je určená pre všetky ženy, ktoré už rodili a pre ženy so silnou menštruáciou. Má priemer 44 mm a dĺžku 51 mm, obsah kalíška je 24-34 ml. 

Veľkosť si vyberte podľa toho, ako silná je Vaša menštruácia a podľa veľkosti pošvy. Pre ženy po vaginálnom pôrode doporučujeme veľkosť  L. Mladé dievčatá a ženy môžu zvoliť veľkosť S alebo pri silnejšej menštruácii veľkosť M.

Kalíšky MeLuna sa vyrábajú so stopkou ako ostatné typy kalíškov. Pomocou stopky sa dá kalíšok vytiahnuť a môžete ju zastrihnúť na Vám vyhovujúcu dĺžku. Môžete si ale zakúpiť taktiež kalíšok MeLuna zakončený guľôčkou alebo očkom. Výhoda je v tom, že za guľôčku i očko sa dá kalíšok dobre chytiť a zároveň guľôčka ani očko nie sú pri používaní nepríjemné - čo neskrátená stopka byť môže.

Čím sa MeLuna líši od ostatných kalíškov?
Hlavne materiálom, z ktorého je vyrobená. Termoplastický elastomer (TPE) sa oproti silikónu lepšie spracovává. Preto je MeLuna lacnejšia a má aj viac variánt - tri rôzne veľkosti a inú variantu kalíška než so stopkou. Povrch je rovnako ako u silikónu hladký a suchý. Na výrobu viacerých produktov v zdravotníctve, ktoré sa predtým vyrábali zo silikónu, je v súčasnosti používaný TPE. Materiál nespôsobuje alergie, neobsahuje PVC, latex, silikón ani proteíny. Taktiež farebné pigmenty obsiahnuté v TPE pre farebnosť kalíškov MeLuna, zodpovedajú atestácii.

Otvory pod horným okrajom kalíška sú u MeLuna o niečo väčšie ako u väčšine ostatných kalíškov a nedôjde tak často k ich upchatiu. (Tieto otvory slúžia k ľahšiemiu zrušeniu podtlaku pri vyberaní kalíška z pošvy.)

Po vyskúšaní oboch variantov sme sa rozhodli ponúkať kalíšky soft vo farbe tyrkys, žltá a ružová a klíšky classic vo farbe červená, oranžová a biela. 

 

 Kalíšok MeLuna Vám bude doručený vrátane látkového vrecúška pre úschovu kalíška mimo obdobia menštruácie. Výrobca doporučuje vyvariť kalíšok MeLuna po dobu 5 minút pred prvým použitím (potom, čo si kalíšok kúpite). Potom by ste mali kalíšok vyvariť vždy po skončení menštruácie a prípadne aj krátko pred začiatkom ďalšej menštruácie. Behom menštruácie stačí MeLunu po vyprázdnení umyť čistou vodou, vytrieť toaletným papierom alebo vlhčeným obrúskom (doporučujeme intímne obrúsky LadyWipe). Najneskôr po 8 - 12 hodinách je vždy nutné kalíšok MeLuna vybrať a vyprázdniť.

Keď treba vyliečiť

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Na čo všetko je dobrý kokosový olej

1. Pri varení využijete jeho vysokou teplotou prepálenia. Vhodný je pečenie, vyprážanie, ale aj ako náhrada masla pri bezmliekových diétach.

2. Doplnok stravy pre získanie potrebnej dennej energie.

3. Náhrada za smotanu do kávy.

4. Natretie na pokožku namiesto pleťového mlieka.

5. Pre výrobu domácich zvlhčujúcich prípravkov na pokožku.

6. Príprava po domácky vyrobených deodorantov.

7. Odstraňovač očného mejkapu.

8. Ako krémik na detskú pokožku do bavlnených plienok.

9. Výroba domácej zubnej pasty podporujúcej mineralizáciu zubov.

10. Potláčanie stareckých škvŕn na pokožke, keď ho vmasírujete priamo do pokožky.

11. Predchádzanie natiahnutiu pokožky na bruchu počas tehotenstva.

12. Podpora správnej funkcie štítnej žľazy.

13. Prísada v domácich pomazánkach namiesto rastlinných olejov s vysokým PUFA.

14. Zvýšenie tolerancie na slnko a predchádzanie spáleniu kože počas opaľovania.

15. Prírodný ochranný opaľovací krém s faktorom SPF 4.

16. Prísada v receptoch domácich kozmetických krémov.

17. Odstraňovanie suchej šupinatej pokožky na detských hlavičkách. Jednoducho vmasírujte kokosový olej na postihnuté miesto, nechajte pôsobiť pár minút a zmyte handričkou namočenou vo vlažnej vode.

18. Povrchové použitie na potlačenie kvasiniek alebo kvasinkovej infekcie.

19. Delikátny masážny olej.

20. Vysoký obsah kyseliny laurovej a MCFA podporujú metabolizmus.

21. Malé množstvo nanesené do dlaní a rozotrené do vlasov ich zbaví statickej elektriny.

22. Intenzívna zvlhčovacia tvárová maska na noc.

23. Zmiešaný s cukrom v pomere 1:1 je ideálnym čistiacim granulátom do sprchy.

24. Nanesený na suché pery sa stane prirodzeným prostriedkom pre ich ošetrenie.

25. Nanesený na pokožku po úraze jej pomôže v rýchlejšom hojení a potlačení infekcie.

26. Pomáha hojiť popôrodné rany.

27. Intenzívny prírodný kondicionér - naneste na suché vlasy, zabaľte do vlasovej čiapky a nechajte pôsobiť niekoľko hodín.

28. Na chodidlá športovcov pre potláčanie plesní.

29. Na bradavky namiesto lanolinového krému počas kojenia pre zmiernenie iritácie (tiež ideálne pre bábätko!).

30. Zmiernenie psoriázy a ekzému.

31. Existujú určité dôkazy o tom, že pravidelná konzumácia kokosového oleja dokáže zabrániť a dokonca i zvrátiť Alzheimerovú chorobu.

32. Po zmiešaní s jablčným octom je prírodným prostriedkom proti všiam, ktorý naozaj funguje.

33. Prísada pre prípravu domáceho krému na opaľovanie.

34. Súčasť pochúťok podporujúcich mozgovú činnosť u detí.

35. Ingrediencia pre nápoje a smoothies zvyšujúce rozumovú výkonnosť.

36. Jeho natretím na okraj nosa si uľavíte od alergických prejavov.

37. Dojčiace matky môžu užiť 3 až 4 polievkové lyžice denne(spolu s vitamínom D) pre zvýšenie tvorby mlieka a jeho nutričnej hodnoty.

38. Sú dôkazy, že napomáha tráveniu a dokonca vás vraj dokáže zbaviť i črevných parazitov a kvasiniek.

39. Zmixujte polievkovú lyžicu kokosového oleja s polievkovou lyžicousemienok chia pre celodenný zvýšený prísun energie (neužívajte to na noc!).

40. Dokáže zlepšiť hodnoty inzulínu v krvi.

41. Kloktanie kokosového oleja s oreganovým olejom pomáha zlepšovať zdravie ďasien.

42. Zlepšuje pomer dobrého a zlého cholesterolu.

43. Pridajte si polievkovú lyžicu do čaju. Zrýchli vám to liečbu chrípky alebo prechladnutia.

44. Prísada pre výrobu domáceho prípravku na odpudzovanie hmyzu.

45. Náhrada rastlinných olejov v akomkoľvek recepte.

46. Lepší na varenie pri vysokých teplotách ako olivový alebo iné rastlinné oleje.

47. Pomáha znižovať viditeľnosť kŕčových žíl.

48. Po opaľovaní dokáže zrýchliť rekonvalescenciu pokožky zo spálenín.

49. Je okamžitým zdrojom energie po konzumácii. Neukladá sa ako tuk v tele.

50. Prírodný lubrikant intímnych miest, ktorý nenarúša ich mikroflóru.

51. Prírodný antibakteriálny krém na pokožku.

52. Prírodný domáci náter do plienok, intímiek a ženských vložiek.

53. Prírodný krém na holenie i po holení.

54. Keď sa pravidelne nanáša na kožu, po čase pomáha zbaviť sa celulitídy.

55. Konzervant kuchynských riadov z tvrdej ocele.

56. Jeho protizápalové vlastnosti dokážu zmierniť artritídu.

57. Pomáha zmierniť svrbenie po pichnutí komárom.

58. Pravidelné užívanie dokáže odstrániť akné.

59. Vmasírovanie do pokožky hlavy podporuje rast vlasov.

60. Urýchľuje liečbu ušných infekcií u detí.

61. Pri nanášaní na vlasy predchádza ich štiepeniu.

62. Výborný prostriedok na ošetrovanie výrobkov z pravej kože (vhodné len na lesklú kožu - vždy pred použitím vyskúšajte na malom povrchu).

63. Aj sám osebe je výborným olejom na opaľovanie.

64. Zmiešajte so soľou a použite na odstraňovanie odumretej suchej kože z chodidiel.

65. Pri každodennej konzumácii urýchľuje chudnutie.

66. Napomáha spánku, ak sa užíva každý deň.

67. Môže byť použitý na urýchlenie liečby hubovitých infekcií pri vnútornom aj vonkajšom užívaní.

68. Polievková lyžica rozpustená v horúcom čaji mierni bolesti hrdla.

69. Skľudňuje svrbivé pocity pri ovčích kiahňach ale aj pri alergiách na niektoré rastliny

70. Bol preukázaný jeho vplyv na zvýšenú absorpciu vápnika a horčíka.

71. Interné užívanie môže byť súčasťou plánu na remineralizáciu zubov.

72. Ukazuje sa, že prospešné tuky v kokosovom oleji pomáhajú s depresiou a podráždením.

73. Sám sebou je prírodným deodorantom.

74. Po zmiešaní s práškom do pečiva (ale i samostatne) je prírodnou bieliacou zubnou pastou.

75. Vhodný pre domáce zvieratá majúce problémy so srsťou.

76. Niektoré dôkazy poukazujú na blahodárny vplyv jeho zložiek pre ľudí trpiacich autizmom.

77. Domáci krém na hruď pri potiažach dychového ústrojenstva (chrípka, nachladenie).

78. Bezpečný kuchynský olej na hlboké vyprážanie.

79. Polievková lyžica užitá pred každým jedlom napomáha tráveniu.

80. Rozpustený v teplom zázvorom čaji pomáha pri problémoch s pálením žáhy.

81. Úplne prírodné detské telové mlieko.

82. Prípravok na ochranu rúk po umývaní riadu.

83. Zmixujte ho s kocúrnikom, rozmarínom a pepermintovými esenciálnymi olejmi pre výrobu prírodného odpudzovača hmyzu.

84. Môže byť nanesený na matkinu bradavku alebo priamo do úst dieťaťa pri infekciách ústnej dutiny.

85. Mnohí ho používajú ako zvlhčovať tváre proti vráskam a starnutiu.

86. Koncentrát v podobe kokosovej smotany sa používa na výrobu pochutín podporujúcich činnosť mozgu.

87. Výborný na vnútorne aj vonkajšie použitie pri zápaloch močových ciest.

88. Pravidelné užívanie potláča candidu (typ kvasinky vyvolávajúcej infekciu).

89. Pravidelné užívanie podporuje tvorbu mnohých hormónov.

90. Povrchové použitie zmierňuje bolesť z hemoroidov.

91. Zvyšuje cirkuláciu krvi a pomáha tým, ktorí sa často cítia uzimení.

92. Nanášanie na kútiky nechtov podporuje ich rast.

93. Denná aplikácia kokosového oleja na lakte predchádza ich vysúšaniu a začervenaniu.

94. Pridajte ho do smoothies a šejkov pre zvýšenie ich nutričnej hodnoty.

95. Výborne je ho užívať počas tehotenstva. Dodá tak vášmu dieťatku potrebné látky pre rast a rozvoj mozgu (vhodné je jeho užívanie spolu s fermentovaným olejom z tresčej pečene).

96. Pridať ho môžete do takmer každého receptu na varenie či pečenie.

97. Našľahajte ho spolu s bambuckým maslom (shea butter) pre výrobu ukľudňujúceho telového balzamu.

98. Existujú správy o jeho schopnosti liečiť vaginálne kvasinkové infekcie. Namočte do neho tampón a nechajte pôsobiť niekoľko hodín.

99. Prirodzene prečisťuje dutiny pri prechladnutiach.

100. Denná konzumácia pomáha s prejavmi alergií.

101. Denná konzumácia zvyšuje vašu mentálnu kapacitu.

Kde sa dá zohnať kokosový olej?

Dnes už by nemal byť problém si zohnať kvalitný, najlepšie panenský a za studena lisovaný kokosový olej.

Dostať ho už v mnohých predajniach zdravej výživy. Dokonca sme zaregistrovali, že občas ho vo svojej ponuke majú aj supermarkety a bežné obchody s potravinami.

Zadovážiť sa dá aj v online obchodoch, ako napríklad tento Bio panenský kokosový olej lisovaný za studena.

Kokosový olej má svojskú typickú vôňu. Pre tých, ktorým by táto vôňa prekážala, existuje aj verzia bez nej - Bio kokosový olej bez vône.

Konzistencia kokosového oleja pri izbovej teplote je tuhá. Po jeho natretí na pokožku, vnútornom užití alebo varení sa rýchlo mení na tekutý.

Zdroj: wellnessmama.com